Kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Kalendář akcí

< Říjen 2018 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Zobrazit akce

Žádné foto

Aktuálně

Aktuální události
01.01.2009

Kliknutím zde se Vám zobrazí výpis aktuálních uzavřených událostí v Moravskoslezském kraji.

ID Datové schránky : spdaive

Nepřehlédněte


Na další stránce zvolte možnost POKRAČOVAT NA TENTO WEB.

Internetova prezentace Hasicskeho muzea mesta Ostravy
Odběry

Počet odběratelů: 1Úprava odběrů

Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje - jedinečný projekt spolufinancovaný z prostředků EU je od počátku roku 2011 v "ostrém" provozu

Ing. P. Faster05.04.2012, 11:30:00

V Moravskoslezském kraji byla dokončena výstavba ojedinělého objektu. Objektu Integrovaného bezpečnostního centra (IBC), které bylo počátkem roku 2011 uvedeno do ostrého provozu. Díky spolufinancování z prostředků Strukturálních fondů Evropské unie (Regionální operační program regionu soudržnosti NUTS II - Moravskoslezsko) se podařilo v Ostravě vybudovat ojedinělé pracoviště. Pracoviště, které je unikátem nejen v České republice, ale i v Evropě.

A co to všechno znamená pro občany Moravskoslezského kraje? Do IBC jsou svedena volání na tísňová čísla z území celého Moravskoslezského kraje. Svou činnost ukončilo Centrum tísňového volání v Ostravě a všechna další operační střediska hasičů, zdravotnické záchranné služby a Policie ČR v Moravskoslezském kraji. Z jediného místa v Moravskoslezském kraji jsou předávány pokyny k výjezdu záchranných a zásahových jednotek do všech stanic a sídel hasičů, záchranky a Policie ČR v kraji. Ti k zásahům vyjíždějí ze svých stanic stejně jako doposud. Jejich práce a činnost na místě zásahu je nyní řízena a koordinována z jediného společného prostoru z IBC. Stejně jako dříve v CTV Ostrava, tak i v novém IBC všichni dispečeři spolupracují ve společném dispečerském sále. K dispozici mají tu nejmodernější technologii a špičkovou informační podporu k tomu, aby rychle a účinně zvládli všechny malé případy, ale i velké havárie, mimořádné události a krizové situace na území celého Moravskoslezského kraje. Obyvatelé Moravskoslezského kraje v IBC získali špičkové pracoviště na světové úrovni, které jim poskytuje garanci bezpečného života a bezpečných domovů v Moravskoslezském kraji. 

 

Jaká pracoviště jsou umístěna v objektu IBC Moravskoslezského kraje? Kromě srdce celého objektu - krajského centra tísňového volání, zde nalezli místo také záchranáři zdravotnické záchranné služby, kteří se sem již na podzim 2010 přestěhovali ze svého výjezdového střediska na Varenské ulici a strážníci Městské Policie Ostrava. Ti v nové budově získali prostory pro své ředitelství a oddělení školení a výcviku, sídlící na Hlubinské ulici. Byla zde umístěna také nová služebna městské policie pro oblast centra města a oddíl prevence Městské policie Ostrava. Prostory IBC poskytují také zázemí a pracoviště pro orgány krizového řízení Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava. 

 

Podrobnější informace o IBC naleznete v prezentaci, která vás seznámí s filosofií prostorové a technologické integrace dispečerského pracoviště a operačních středisek složek Integrovaného záchranného systému (IZS) a představí vám prostory IBC na mnoha fotografiích z doby výstavby IBC i současnosti. Prezentace v české verzi je ke stažení zde (pdf, pptx), prezentation in english version for download is here (pdf, pptx).

 

Dokument o realizaci projektu a výstavbě IBC s využitím prostředků EU můžete stáhnout v české verzi zdevideo about construction Integrated Safety Center (ISC) to download is here.  

 

Na krátký klip, který vás seznámí s obsahem práce IBC a složek IZS v Moravskoslezském kraji, se můžete podívat zde. Short video about Integrated Safety Center and about work of bodies of Integrated Rescue System in Moravian-Silesian Region you can see here.

 

"Příběh projektu IBC" - detailní popis historie vzniku myšlenky sdruženého dispečerského pracoviště pro celé území Moravskoslezského kraje, popis přípravy projektu, popis průběhu realizace celého projektu IBC. O tom všem se dočtete v dokumentu, který si můžete stáhnout ve formátu PDF zde.

 

 

 

Pohledy na budovu IBC Moravskoslezského kraje

 

 

Celkový pohled na dispečerský sál IBC Moravskoslezského kraje

 

Dispečeři hasičského záchranného sboru - příjem tísňových volání 112 a 150

 

 

Dispečeři zdravotnické záchranné služby - příjem tísňového volání 155

 

 

Dispečeři Městské policie Ostrava - příjem tísňového volání 156 a zelené linky 800 199 922, dohled kamerových systémů města Ostravy

 

 

Dispečer Policie ČR - příjem tísňové linky 158

Poslední aktualizace 31.05.2018 10:34:54 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.