Kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Kalendář akcí

< Září 2021 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit akce

Žádné foto

Aktuálně

Aktuální události
01.01.2009

Kliknutím zde se Vám zobrazí výpis aktuálních uzavřených událostí v Moravskoslezském kraji.

ID Datové schránky : spdaive

Nepřehlédněte


Na další stránce zvolte možnost POKRAČOVAT NA TENTO WEB.

Internetova prezentace Hasicskeho muzea mesta Ostravy
Odběry

Počet odběratelů: 1Úprava odběrů

Sobotní bouře se prohnala také Moravskoslezským krajem ...

Ing. P. Faster23.07.2010, 12:44:00

Také Moravskoslezský kraj nevynechala při svém řádění sobotní bouře, která se 17.7.2010 v podvečerních a večerních hodinách doslova vyřádila na území kraje. Moravskoslezští hasiči v průběhu večera a noci na neděli vyjeli k téměř stovce událostí. Nejvíce téměř čtvrtina z nich, jich bylo na území města Ostravy. Na další pomyslné příčce následovaly okresy Frýdek Místek a Opava.

Ve velké většině se jednalo o čerpání vody ze zatopených sklepů, podjezdů silnic a uvolňování ucpaných propustků a mostků v korytech řek a potoků. Voda nejvíce postihla území obcí Ostrava v částech Muglinov, Mariánské Hory, Nová Ves, Vítkovice, Slezská Ostrava, Lhotka, Třebovice a Svinov, na Opavsku obce Kozmice, Hlučín, Kylešovice, Bolatice, Bohuslavice, Dolní Benešov, Kozmice a Šilheřovice, ve Frýdecko-Místeckém okrese bylo nejvíce problémů s vodou v Palkovicích, Rychalticích, Kozlovicích a Hukvaldech.

Rychlý prudký déšť ale potrápil i obyvatele na Bruntálsku zejména v obci Milotice nad Opavou, na Novojičínsku v obcích Tichá, Příbor, Frenštát a Mošnov. Stranou nezůstalo ani Karvinsko, kde voda vyplavila sklepy a podjezdy v Bohumíně, Rychvaldě, Karviné a Horním Těrlicku.

Na dalších místech po celém kraji hasiči zasahovali s pilami a likvidovali vyvrácené stromy a polámané větve, čistili koryta potoků a sledovali rekreační areály, zda díky rychle stoupající vodě v korytech nebude nutné evakuovat jejich návštěvníky. To se například v areálu Na mlýně v Kozlovicích nestalo jen díky tomu, že voda přestala po bouřce stoupat.

Bouřka pravděpodobně způsobila také několik požárů. V obci Měrkovice na Frýdecko-Místecku blesk zapálil hospodářskou budovu (seník) a požárem zaměstnal hasiče až do dnešního rána. Škoda byla majitelem vyčíslena na 500 tisíc korun. V Ostravě došlo ke dvěma požárům. V jednom případě blesk zapálil porost poblíž ulice Orlovská v Ostravě Heřmanicích, ve druhém případě byl úder blesku příčinou požáru rozvodné skříně v domku v Ostravě Radvanicích. Další dva požáry způsobil úder blesku na Opavsku v Bohuslavicích zapálil rovněž trafostanici a také krovy a střechu rodinného domu. Tam však díky pohotovému zásahu obyvatel domku se požár podařilo rychle lokalizovat a škoda tak dosáhla jen 2 tisíce korun.

Poslední aktualizace 15.07.2021 10:50:04 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2021 Všechna práva vyhrazena.