Kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Kalendář akcí

< Srpen 2020 >
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Zobrazit akce

Žádné foto

Aktuálně

Aktuální události
01.01.2009

Kliknutím zde se Vám zobrazí výpis aktuálních uzavřených událostí v Moravskoslezském kraji.

ID Datové schránky : spdaive

Nepřehlédněte


Na další stránce zvolte možnost POKRAČOVAT NA TENTO WEB.

Internetova prezentace Hasicskeho muzea mesta Ostravy
Odběry

Počet odběratelů: 1Úprava odběrů

Hned čtyři požáry vozidel v Moravskoslezském kraji za 24 hodin (FOTO 7x)

Tiskový mluvčí17.10.2007, 09:27:00

Ke čtyřem požárům dopravních prostředků vyjížděli od úterního 16.10. do středečního rána 17.10. hasiči v Moravskoslezském kraji. Největší nebezpečí hrozilo v úterý večer ve Štramberku, kde začala hořet v prostoru benzinového čerpadla dodávka Peugeot Boxer. Díky duchapřítomnosti řidiče a rychlému zásahu hasičů hořelo jen v motorové části a dál se oheň nerozšířil. Jeden z požárů (v Městě Albrechtice) způsobil vážné popálení čtyřiaosmdesátileté ženy.

1. O štěstí v neštěstí může hovořit řidič nákladního vozidla Volvo, který zastavil v úterý brzy ráno v Bruntále na odstavném parkovišti v Zeyerově ulici nedaleko centrální stanice bruntálských profesionálních hasičů. V 5.12 byl totiž nahlášen hasičům požár kovového kontejneru na komunální odpad nedaleko školy a obchodního domu Horal v Jesenické ulici.

Bruntálská jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje vyjela k „běžnému“ požáru odpadového kontejneru jako obvykle cisternovou automobilovou stříkačkou. Hned za stanicí ale hasiči spatřili hořící nákladní auto naložené dřevem. Rozhodnutí velitele vozu bylo okamžité - jednotka nasadí síly na uhašení požáru auta. Operační středisko hasičů ihned vyslalo k požáru kontejneru, který se obešel bez škody, druhý výjezdový vůz.

Rychlý zásah hasičů dovolil ohni zničit pouze pneumatiku na zadní nápravě auta, hliníkový blatník a systém pérování. Hasiči měli požár pod kontrolou za krátkou chvíli, oheň tak neměl šanci se dostat se až k nákladu dřeva… Výše škody je pouze 15 tisíc korun, příčinou vzniku požáru byla technická závada na vozidle.

Řidič Volva z Bruntálu vyjel v noci s nákladem dřeva. Kvůli defektu zadní pneumatiky se vrátil zpět a odešel v klidu domů se vyspat. Žádných varovných indicií si nevšiml. K vozidlu přišel až ráno po likvidaci požáru.

---

2. Na Bruntálsku hořelo další vozidlo v úterý odpoledne, a to ve Městě Albrechticích v garáži v suterénu rodinného domku. K požáru staršího osobního automobilu Škoda 120 vyjely po 16. hodině do ulice Karla Čapka hned čtyři hasičské jednotky – dvě profesionální z Bruntálu a Krnova a dvě dobrovolné z Města Albrechtic a Krnova.

Požár spojený s výbuchem v garáži nahlásili sousedé, kteří pomohli popálené seniorce a také vytlačili hořící auto ven z garáže, a tím zachránili rodinný domek. Škoda na autě a zařízení garáže (vrata, omítky, nářadí) byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun.

Žena utrpěla popáleniny 1. a 2. stupně zhruba na 30 procentech těla a hasiči ji předali týmu rychlé lékařské pomoci. Jak k požáru došlo, ještě není známo. Vyšetřovatel HZS MSK byl za paní v nemocnici, ale ta si při velmi krátkém rozhovoru vzpomněla jen na to, že cítila v garáži benzín a pak si už nic nepamatuje. Příčina vzniku požáru je tedy zatím v šetření.

---

3. V úterý večer nahlásila Policie ČR na operační středisko hasičů v Novém Jičíně požár vozidla v prostoru čerpací stanice pohonných hmot ve Štramberku (okres Nový Jičín). Řidič Peugeotu Boxer si všiml při tankování paliva požáru v motorové části. Sám jej začal hasit práškovým hasicím přístrojem. Operační středisko hasičů vyslalo vzhledem k nebezpečnosti události k zásahu čtyři jednotky.

Jako první na místo přijela podniková jednotka společnosti Tatra Kopřivnice, která vysokotlakým proudem vody požár rychle uhasila, za ní do 4 minut přijeli profesionální hasiči z Nového Jičína a dvě dobrovolné jednotky ze Štramberku a Kopřivnice.

---

Řidič dodávky vyvázl bez zranění. Škoda na vozidle činí asi 60 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla závada na palivovém systému.

4. Poslední ze čtyř požárů vozidla v Moravskoslezském kraji (zhruba během 24 hodin) se stal ve středu ráno 17.10. v Ostravě v Hornopolní ulici (část Moravská Ostrava a Přívoz), kde začala před šestou hodinou ranní hořet Škoda Fabia. Jednotka HZS MSK ze stanice Ostrava-Fifejdy uhasila požár dvěma vysokotlakými proudy vody.

Škoda na tři měsíce starém vozidle, koupeném na leasing, přesáhla sto tisíc korun. Nepravděpodobnější příčinou vzniku požáru je úmyslné zapálení. Motiv činu šetří Policie ČR.

 

Volvo v Bruntálu.

 

Volvo v Bruntálu.

 

Požár ve Městě Albrechticích.

 

Požár ve Městě Albrechticích.

 

Požár dodávky u benzinové pumpy ve Štramberku (NJ).

 

Fabie v Ostravě, Hornopolní ulice.

 

Fabie v Ostravě, Hornopolní ulice.

Poslední aktualizace 01.07.2020 08:20:04 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2020 Všechna práva vyhrazena.