Kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Kalendář akcí

< Červen 2020 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Zobrazit akce

Žádné foto

Aktuálně

Aktuální události
01.01.2009

Kliknutím zde se Vám zobrazí výpis aktuálních uzavřených událostí v Moravskoslezském kraji.

ID Datové schránky : spdaive

Nepřehlédněte


Na další stránce zvolte možnost POKRAČOVAT NA TENTO WEB.

Internetova prezentace Hasicskeho muzea mesta Ostravy
Odběry

Počet odběratelů: 1Úprava odběrů

Moravskoslezští hasiči opět likvidovali následky prudkých bouří a větru (FOTO 10x)

Ing. P. Faster16.08.2008, 11:02:00

Aktualizace k 8. hodině ranní 17.8.2008:

Celkový počet výjezdů k událostem v souvislostí s bouřkou v kraji se ustálil na čísle 112 (bez požárů). Na Karvinsku přibylo 6 událostí, na Novojičínsku 3 události, na Opavsku 1 a v Ostravě 2 události. 

Přidány fotografie z likvidace požáru v Kunčicích pod Ondřejníkem. První 3 fotil ZPP, ostatní hasiči JSDH Kunčice pod Ondřejníkem.

Od brzkých ranních hodin pátku 15. srpna do sobotního večera 16. srpna zaměstnávala profesionální i dobrovolné hasiče v Moravskoslezském kraji likvidace následků prudkého větru a silných bouří na území celého kraje.

Nejvíce práce mají hasiči na Ostravsku a Karvinsku. K jedenácté hodině ranní (v sobotu 16.8.) likvidovali hasiči následky živelních událostí celkem ve 101 případech (47 případů v Ostravě, 20 případů na Karvinsku, a dalších 34 událostí na území ostatních okresů Moravskoslezského kraje - BR 8, FM 6, NJ 14 a OP 6).

V převáné většině se jednalo o zásahy u zatopených sklepů, kotelen, strojoven výtahů a ucpaných kanálů. Hasiči odstraňovali také vyvrácené stromy a polámané větve stromů, které na některých místech komplikovaly průjezd po silnicích, poničily vedení elektřiny. Naštěstí si žádná z událostí nevyžádala zranění nebo dokonce úmrtí osob.

Silné bouřky však nezaměstnávaly hasiče pouze těmito případy. V několika případech hasiči zasahovali u požárů, které byly způsobeny úderem blesku.

V Janovicích (FM) blesk zapálil část lesního porostu, ale v tomto případě hasičům pomohla sama příroda a silný déšť požár lesa uhasil ještě před jejich příjezdem. V Petrovicích (KA) a v Kobeřicích (OP) zase úder blesku zapálil stromy. Ty již hasiči hasit museli, nevznikla však žádná škoda na majetku.

V Dětmarovicích (KA) došlo po zásahu blesku do střechy rodinného domku k požáru dřevěného podbití střechy a části elektrických rozvodů. Pozorný majitel domku stačil požár likvidovat ještě před příjezdem hasičů. Ti po dojezdu na místo provedli důkladný průzkum, zda někde není skryto další ohnisko požáru. Díky rychlému zásahu majitele se škoda na objektu odhaduje na „pouhých“ 60 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn.

Daleko horší následky měl úder blesku do střechy dřevěného domku v Kunčicích pod Ondřejníkem (FM). Celkem pět hasičských jednotek po příjezdu na místo zjistilo, že dřevěná stavba je téměř celá v plamenech – hořela celá dřevěná konstrukce hospodářské části budovy a propadla se celá hořící střecha nad hospodářskou i obytnou částí domu. Hasiči již neměli velkou šanci dům zachránit a po dohodě s majitelkou se soustředili na záchranu požárem doposud nezasaženého přístěnku domu.

Škoda není ještě stanovena přesně, ale vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR odhadují její výši nejméně na jeden milion korun. Příčinou byl úder blesku. Ani u tohoto požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn ani usmrcen.

Poslední aktualizace 03.06.2020 12:37:47 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2020 Všechna práva vyhrazena.